İşte yılın spor adamları adayları

Tarih15.10.2015 16:37

İşte yılın spor adamları adayları

Sporda Barış ve Dostluk ilkesini ana kavram olarak benimseyen organizasyonumuz geçtiğimiz yıl merhum başkanlar Süleyman Seba,Faruk Ilgaz ve Özhan Canaydın’ı anmıştı. Bu yıl ise merhum TFF Başkanı Hasan Doğan’ın anma programı yine Sporda Barış ve Dostluk Gecesi olacak bir geceye imza atmayı hedefliyor.

DEVLER YİNE İSTANBUL’DA GELİYOR

Bu yılda 14.sü düzenenlenen ödül törenine dünya devleri "Onur konukları" olarak İstanbul'a gelecek.
Ülkemizde Galatasaray'ın da formasını terlettiği dünyaca ünlü futbolcu Didier Drogba Hollanda'nın efsane futbolcuları arasında yer alan Clarence Seedorf ve Edgar Davids, Real Madrid, Chelsea ve PSG gibi takımlarda forma giymiş dünyaca ünlü futbolcu Claude Makelele ve eski milli futbolcumuz Yıldıray Baştürk 14.Uluslararası Türkiye Spor Adamları Ödülleri'nde yer alacaklar.

Organizasyon Tertip Komitesi Başkanı Turgay Kıran'ın Tertip Komitesi yaptığı açıklamada İstanbul'da gerçekleşecek ödül törenini ilerleyen yıllarda Paris, Milano veya Bakü'ye taşımak istediklerini belirterek ihtiyacımız olan barış ve kardeşlik ortamı için bu organizasyonun önemli bir misyon üstleniyor dedi.
Organizasyonun sunuculuğu Avrupa ve dünya güzel ünlü sunucu Ece Pirim ve TRT'nin başarılı spikerlerinden Kerem Öncel yapacağını dile getiren NDM Ajans Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Delibaş ise yaptığı açıklama ile Avrupa temsilcimiz Yasemin Akduman Pelosi’ye sonsuz teşekkürlerini iletti.


Delibaş Organizasyonda ödül alacak isimler www.sporturkiye.com ve www.turkiyesporadamlari.com Resmi Web Siteleri üzerinden 15.10.2015 – 30.11.2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen anket sonuçları ile belirlenecek.Hilton Convention Center'da düzenlenecek.

İŞTE YILIN SPOR ADAMLARI ÖDÜL ADAYLARI

1-YILIN KULÜP BAŞKANI

1- Ahmet ŞAN (Konyaspor Kulübü Başkanı)
2- Aziz YILDIRIM (Fenerbahçe SK Başkanı)
3- Fikret ORMAN (Beşiktaş JK Başkanı)
4- Gültekin GENCER (Antalyaspor Kulübü Başkanı)
5- Recep BÖLÜKBAŞI (Bursaspor Kulübü Başkanı)

2-YILIN SPOR ADAMI
1- Cüneyt ÇAKIR (FİFA Kokartlı Hakem)
2- Hamza HAMZAOĞLU (Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü)
3- Özkan MUTLUGİL (Voleybol Federasyonu Başkanı)
4- Turgay DEMİREL (FIBA Avrupa Başkanı)
5- Ufuk SARICA (Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı Antrenörü)
3-YILIN FUTBOL TAKIMI
1- Antalyaspor SK
2- Beşiktaş JK
3- Fenerbahçe SK
4- Galatasaray SK
5- Torku Konyaspor SK

4-YILIN TEKNİK DİREKTÖRÜ
1- Aykut KOCAMAN (Torku Konyaspor)
2- Fatih TERİM (Türkiye Futbol Direktörü)
3- Hamza HAMZAOĞLU (Galatasaray)
4- Rıza ÇALIMBAY (Mersin İY-Kasımpaşa)
5- Şenol GÜNEŞ (Bursaspor-Beşiktaş)

5-YILIN YERLİ FUTBOLCUSU
1- Burak YILMAZ (Galatasaray SK)
2- Gökhan TÖRE (Beşiktaş JK)
3- Mehmet EKİCİ (Trabzonspor)
4- Volkan BABACAN (Medipol Başakşehir)
5- Volkan ŞEN (Bursaspor-Fenerbahçe)

6-YILIN YABANCI FUTBOLCUSU
1- Atiba HUTCHİNSON (Beşiktaş JK)
2- Fernando MUSLERA (Galatasaray SK)
3- Jose FERNANDAO (Bursaspor-Fenerbahçe)
4- Oscar CARDOZO (Trabzonspor)
5- Wesley SNEİJDER (Galatasaray SK)

7-YILIN ERKEK SPORCUSU
1- Kenan SOFUOĞLU (Süper Sport Dünya Şampiyonu)
2- Marsel İLHAN (Milli Tenisçi)
3- Rıza KAYAALP (Avrupa Güreş Şampiyonu)
4- Servet TAZEGÜL (Avrupa,Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Taekwondocu)
5- Taha AKGÜL (Dünya Şampiyonu - Güreş)

8- YILIN KADIN SPORCUSU
1- İpek SOYLU (Milli Tenisçi)
2- İrem YAMAN (Dünya Taekwando Şampiyonu)
3- Öznur YILMAZER (Görme Engelli Milli Avrupa Şampiyonu)
4- Serap ÖZÇELİK (Dünya Karate Şampiyonu)
5- Viktoria Zeynep GÜNEŞ (Dünya Gençler Yüzme Şampiyonu)

9- YILIN TRANSFERİ
1- Luis NANİ (Fenerbahçe)
2- Lukas PODOLSKİ (Galatasaray)
3- Mario GOMEZ (Beşiktaş)
4- Robin van PERSİE (Fenerbahçe)
5- Samuel ETO’O (Antalyaspor)

10- YILIN SPOR KULÜBÜ
1- Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı
2- Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı
3- Galatasaray Odeabank Bayan Basketbol Takımı
4- Galatasaray Futbol Kulüb
5- Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı

11- YILIN SPORA KATKI VEREN İŞ ADAMI
1- Bülent ECZACIBAŞI (Eczacıbaşı Holding)
2- Ferit ŞAHENK (Doğuş Holding)
3- Mehmet Ali AYDINLAR (Acıbadem Hastaneleri)
4- Murat ÜLKER (Ülker Holding)
5- Saadettin SARAN (Saran Holding)

12- YILIN HAKEMİ
1- Cüneyt ÇAKIR
2- Fırat AYDINUS
3- Halis ÖZKAHYA
4- Hüseyin GÖÇEK
5- Mete KALKAVAN

13- YILIN FEDERASYONU
1- Boks Federasyonu
2- Futbol Federasyonu
3- Güreş Federasyonu
4- Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu

14- YILIN LEJYONERİ
1- Arda TURAN (Barcelona-İspanya)
2- Enes ÜNAL (M.City-İngiltere)
3- Hakan ÇALHANOĞLU (Bayer Leverkursen-Almanya)
4- Mevlüt ERDİNÇ (Hannover 96-Almanya)
5- Nuri ŞAHİN (B.Dortmund-Almanya)

15- YILIN ERKEK BASKETBOLCUSU
1- Ali MUHAMMED (Boby Dixon) – (Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker)
2- Cedi OSMAN (Anadolu Efes)
3- Ersan İLYASOVA (Detroit Pistons)
4- Ömer AŞIK (New Orleans Pelicans)
5- Sinan GÜLER (Galatasaray Odeabank)

16- YILIN BAYAN BASKETBOLCUSU
1- Birsel Vardarlı DEMİRMEN (Fenerbahçe)
2- Işıl ALBEN (Dynamo Kursk-Galatasaray)
3- Nevriye YILMAZ (Galatasaray)
4- Olcay ÇAKIR (Fenerbahçe)
5- Şaziye İVEGİN (İstanbul Üniversitesi-Beşiktaş)

17- YILIN ERKEK VOLEYBOLCUSU
1- Emre BATUR (Halkbank)
2- Hakkı ÇAPKIOĞLU (Arkas Spor)
3- İbrahim EMET (Galatasaray)
4- Kadir CİN (İ.B.B)
5- Metin TOY (Fenerbahçe)

18- YILIN BAYAN VOLEYBOLCUSU
1- Eda Erdem DÜNDAR (Fenerbahçe)
2- Meryem BOZ (Nilüfer Belediyesi)
3- Naz Aydemir AKYOL (Vakıfbank)
4- Neslihan Demir GÜLER (Eczacıbaşı Vitra)
5- Polen USLUPEHLİVAN (Fenerbahçe)

Bu haberi (2558) kişi okudu, (0) kişi yorumladı.
YORUMLAR Yorumlar olumlu oy sayısına göre sıralanmaktadır.
Hiç yorum yok! Yorumunuzu eklemek için tıklayınız
TFF 2. Lig Beyaz Grup
S Takymlar O G B M A Y Av P
1 Erokspor 11 9 0 2 24 7 17 27
2 Van BBSK 11 9 0 2 14 10 4 27
3 Ankaraspor 12 7 4 1 16 7 9 25
4 Bucaspor 1928 11 6 4 1 16 6 10 22
5 Y. Mersin İdman Yurdu 12 6 4 2 18 11 7 22
6 Ankara Demirspor 11 7 1 3 17 10 7 22
7 Nazilli Belediyespor 12 7 1 4 18 16 2 22
8 1461 Trabzon 11 6 3 2 18 7 11 21
9 Beyoğlu Yeni Çarşı 11 4 1 6 11 13 -2 13
10 Diyarbekirspor 11 3 4 4 8 11 -3 13
11 Karacabey Belediyespor 12 3 3 6 8 9 -1 12
12 Bursaspor 11 3 3 5 9 15 -6 12
13 Altınordu 11 2 5 4 15 13 2 11
14 Afyonspor 11 2 4 5 5 10 -5 10
15 Kırklarelispor 12 2 4 6 6 18 -12 10
16 Serikspor 12 2 3 7 5 12 -7 9
17 Kırşehir Belediyesi 12 2 2 8 9 23 -14 8
18 Kömürspor 11 1 3 7 8 16 -8 6
19 Adıyaman 1954 Spor 11 1 3 7 6 17 -11 6
Anket