Spor Genel Haberleri
 • 26.12.2022

  Olimpik yetenekler galip

  Ampute Futbol 1. Ligde mücadele eden temsilcimiz Mersin Olimpik Yetenekler Spor Kulübü Ampute Futbol takımı bugün kendi evi ve seyircisi önünde Sakarya Ampute’yi 2-1 mağlup etti.

 • 22.12.2022

  "Amacımız iyi bir birey olarak yetişmeleri"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Kır Çiçekleri' projesi çerçevesinde Sporcu Yetiştirme Merkezinde kalan sporcularla bir araya gelerek, "Amacımız, bu çiçeklerimizi keşfedip ilçelerinden, mahallelerinden bulup çıkarmak ve onlara her anlamda eğitim vermek. Sadece spor değil, iyi bir birey olarak yetişmelerini sağlayacak her konuda eğitim almalarını sağlıyoruz" dedi.

 • 19.12.2022

  'Demir Yumruk', rakibini bayılttı

  Mersin'de ringe çıkan 67 kilo dövüşçüsü İzzettin Altunsöz, rakibini adeta havada bayılttı.

 • 15.12.2022

  Antrenör Eğitim Programı sona erdi

  Mersin’de 30 kursiyerin katıldığı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı sona erdi.

 • 12.12.2022

  Bölge Satranç Turnuvası devam ediyor

  Rosatom Mersin Bölge Satranç Turnuvasının ilk etabı tamamlandı. Turnuvada şampiyonlar 24 Aralık’taki final müsabakalarının ardından belli olacak.

 • 10.12.2022

  "İmar hazır, raporlar bitti, onay bekleniyor"

  Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 'Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi'nin imarının hazır olduğunu ve fizibilite raporlarının bittiğini belirterek, "Proje, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Bey imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına gönderildi. Çok yakın bir tarihte, onayı alındıktan sonra Ulaştırma Bakanlığımız tarafından açık bir ihale ile projemizin ihalesine geçilecek. Tamamlandığında Mersin çok güzel bir su sporları merkezine sahip olmuş olacak" dedi.

 • 10.12.2022

  Bölge Satranç Turnuvası bugün başlıyor

  Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom, satranç sporunun Mersin'de yaygınlaşmasını desteklemek için Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile yaklaşık 800 sporcunun katılacağı bir turnuva düzenliyor.

 • 7.12.2022

  "Spor yatırımları devam edecek"

  Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) yöneticileri, spor adamları ve kursiyerler ile bir araya gelerek Akdeniz ilçesine geçen 3 buçuk yıl içerisinde kazandırılan ve yakında yapılacak olan sportif proje ve yatırımları anlattı.

 • 6.12.2022

  Birimler arası spor müsabakaları sona erdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Birimler Arası 1. Spor Oyunları sona erdi, dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

 • 6.12.2022

  Amatör spora destek

  Mersin Yenişehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine bir kereye mahsus olmak üzere 4 bin TL destek verecek.

 • 5.12.2022

  Özel çocuklar, Floor Curling sporuyla tanıştı

  Mersin'de organize edilen farkındalık etkinliğinde, özel çocuklar ve gençler Floor Curling sporu ile tanıştı.

 • 1.12.2022

  Spor kulüplerine 4 milyon 354 bin lira destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde, 2021-2022 sezonunda faal olan spor kulüplerine ‘Amatör spora desteksin Mersin’ mottosuyla 224 spor kulübüne 4 milyon 354 bin lira nakdi destek sağlandığı bildirildi.

 • 1.12.2022

  1. Spor Oyunları tamamlandı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, personel motivasyonunu ve aidiyet duygusunu artırmak ve takım olma bilincini oluşturmak adına voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi ve futbol branşlarında 24 Eylül tarihinde başlatılan 1. Spor Oyunları’nın 4 kategorisi tamamlandı.

 • 1.12.2022

  Antrenör Eğitim Programı Mersin'de

  Mersin'de 30 kursiyerin katıldığı TFF Grassroots C Antrenör Eğitim Programı başladı

 • 23.11.2022

  Öğretmenler arası turnuva sona erdi

  Mersin Toroslar Belediyesinin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği “Öğretmenler arası futbol turnuvası” sona erdi.

 • 22.11.2022

  Karaduvar Futbol Sahası'nda sona yaklaşıldı

  Mersin'in merkez ilçe Akdeniz’in farklı mahallelerine yaklaşık 50 milyon TL tutarında spor yatırımları kazandıran, amatör spor kulüplerine her yıl maddi destek sunan ve geleceğin sporcularını yetiştiren Akdeniz Belediyesinin, Karaduvar Mahallesi’ne kazandırdığı yeni futbol sahasının inşasında sona yaklaşıldı.

 • 17.11.2022

  Kupalarını Başkan Tarhan’a getirdiler

  Katıldıkları turnuvalarda Mersin şampiyonu olan Mezitli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, kupalarını Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a getirdi.

 • 15.11.2022

  Stadyum maça hazır

  Mersin’in 25 bin kişi kapasitelik stadyumu bakımdan geçti. Yenilenen stadyum müsabakalara hazır hale geldi.

 • 12.11.2022

  Pehlivan, gençlerle futbol oynadı

  Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 'Kötü alışkanlıklara ret, sporla sağlıklı yaşama evet' sloganıyla Mersin Valiliğimiz himayesinde başlatılan kampanya çerçevesinde, Akdeniz ilçesi Çay ve Çilek mahallelerinin gençleriyle bir araya gelerek futbol oynadı.

 • 8.11.2022

  Halat Çekme Şampiyonası yapıldı

  Türkiye Halat Çekme Federasyonu ile Azerbaycan Halat Çekme Federasyonu, 8 Kasım Karabağ’ın Kurtuluş Günü nedeniyle Silifke’de Uluslararası Halat Çekme Şampiyonası düzenlendi.

 • 7.11.2022

  Büyükşehir Belediyesi fuarda yer aldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, bu yıl 44.’sü gerçekleştirilen “İstanbul Maratonu” çerçevesinde açılan spor fuarında yerini aldı. 3-4-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenen fuarın ardından, 6 Kasım tarihinde maraton gerçekleştirildi.

 • 6.11.2022

  Dünya şampiyonu oldu…

  Toroslar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ve 37 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 400 sporcunun yarıştığı Dünya Bocce Şampiyonası; final müsabakalarının ardından ödül ve kapanış töreni ile sona erdi.

 • 6.11.2022

  Gündüz süpürge, akşam raket sallıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesinde temizlik personeli olarak görev yapan Ebru Çetin, gündüz sokakları süpürürken, akşam ise çok sevdiği masa tenisi turnuvasında ter döküyor.

 • 4.11.2022

  Başkan Türkmen yeniden seçildi

  Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanlığına Prof. Dr. Mutlu Türkmen yeniden seçildi.

 • 3.11.2022

  Akdeniz Kış Spor Okulu çocukları bekliyor

  Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin, 7-13 yaş aralığındaki Akdenizli çocuklara yönelik olarak düzenlediği ve ücretsiz futbol, basketbol ve kort tenisi kurslarının verileceği “Kış Spor Okulları" kayıt dönemi başladı.

 • 3.11.2022

  Bocce şampiyonları Toroslar'dan çıkacak

  Mersin'in merkez Toroslar ilçesinde 1-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dünya Bocce Şampiyonası’nda eleme müsabakaları tamamlandı.

 • 1.11.2022

  Bocce Şampiyonaları, Mersin'de başladı

  Mersin'de, 37 ülke ve 52 takımdan yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla organize edilen Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları (Raffa-Volo), eleme müsabakalarıyla başladı.

 • 26.10.2022

  Dünya Bocce Şampiyonası 1 Kasım'da

  Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, dünyada ilk kez Toroslar’da gerçekleştirilecek olan Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası için hazırlıklarını tamamladı.

Foto Galeri

İdman Yurdu liderliği devraldı

En çok okunanlar - Son 5 Gün