-
Diğer Haberler
Toroslar Belediyesi’nin Kurumlar Arası Futbol Turnuvası, 29 Ekim’de başlıyor.
3.Lig Mersin temsilcisi Silifke Belediyespor’un teknik direktörlüğünden ayrılan Muzaffer Tozlu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Tozlu, Silifke forması giyen bir futbolcunun öncelikle formaya ve kulübe, devamında ise şahsına yaptığı saygısızlığa karşı tepki verdiği için böyle bir karar alındığını açıkladı.
Evinde 1461 Trabzon FK’ya 3-0 mağlup olmanın şokunu yaşayan Yeni Mersin İdman Yurdu, 18 Ekim günü Esenler Erokspor’a konuk olacak Yeni Mersin İdman Yurdu, 22 Ekim 2023 Pazar günü ise kendi sahasında Afyonspor Kulübünü konuk edecek.
TFF 3. Lig’de mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu’nun 3’üncü turdan itibaren katılacağı Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu'nda eşleşmeler, yapılan kura çekimi sonrası belirlendi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde gerçekleşecek olan 15. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu, Tarsus’ta 22 Ekim Pazar günü koşulacak. Sporcular ve vatandaşlar, Tarsus’un tarihi ve kültürel dokusu içerisinde koşarak yarı maraton heyecanını yaşarken, maratonda dağıtılacak toplam para ödülü ise 665 bin lira olacak.
3.Lig Mersin temsilcisi Silifke Belediyespor’da Teknik Direktör Muzaffer Tozlu ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı.
Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) mücadele eden temsilcimiz Mersin Büyükşehir Belediyesi MSK da, Kapaklı Spor Basketbol galibiyeti ile yüzler gülüyor. Bu hafta ligde yoğun bir süreç yaşayacak olan MSK önce evinde Final Sporu konuk edecek ardından deplasmanda Fenerbahçe Kolejinin konuğu olacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Toroslar Belediyesi işbirliğiyle Mersin’e yeni bir gençlik merkezi ve spor tesisi kazandırıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, A takıma basketbol oyuncusu yetiştirebileceği MSK Spor Okulları’nı açtı. 2010-2017 arası doğumlu kız ve erkek çocuklarının kayıt yaptırabileceği MSK Spor Okulları’nda, çocuklar basketbolu altyapıdan öğrenecek.
Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Mersin ekipleri Anamur Belediyespor, Erdemli Belediyespor, Homurluspor ve Camspor sahaya indi. Mersin ekiplerinden en karlısı Erdemli oldu.
TFF 3. Lig 2. Grup 6. hafta maçında Silifke Belediyespor, Elazığ deplasmanında karşılaştığı 3Gen Holding Elazığspor’a 2-0 mağlup olurken, puan kaybı yaşadı. 3Gen Holding Elazığspor, son 15 dakikayı kırmızı karttan dolayı 10 kişi tamamladı. Silifke Belediyespor ligde oynadığı 5 maçta 2 galibiyet, 3 mağlubiyet aldı.
Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) mücadele eden temsilcimiz ligin 4. haftasında evinde Alagöz Holding Iğdır mağlubiyeti sonrası deplasmandan akıl dolu oyun anlayışı ile galibiyetle dönüyor. Mersin ekibi deplasmanda Kapaklı Spor Basketbolu 73 – 81 yendi.
İNG Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz İlkem Yapı Tarsus evinde oynadığı 4.hafta karşılaşmasında Çankaya Üniversitesi karşısında galibiyet sevincini yaşamıştı. Bu sevincini OGM Orman Spor karşında sürdürmek istese de rakibine 78/77 mağlup olmaktan kurtulamadı.
Bozyazı Kaymakamlığı tarafından Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 'Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası', 16-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
Mersin'de yediden yetmişe bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bisiklet farkındalığını artırmak adına bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’nin ikinci gününde bisikletseverler ‘Trafikte bizler de varız’ diyerek pedallarını Tarsus'ta çevirdiler.
İNG Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden temsilcimiz Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin, geçen hafta Uludağ Basketbol karşında evinde aldığı galibiyet sonrası 6.hafta sonunda Nesibe Aydın SK karşında Ankara deplasmanından mağlubiyetle dönüyor.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde bu yıl ilk kez yer alan temsilcimiz Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Gelişim Takımı, ligin 4.haftasında Manisa deplasmanında Turgutlu Belediyesi’ne konuk oldu.
Geçen haftayı BAY geçen Tarsus Kadın Basketbol Takımı, Pazar günü evinde ağırlayacağı OGM Ormanspor’u yenmek için sıkı bir hazırlık sürecine imza attı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Erkek Basketbol takımı oyuncuları, bölgenin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Tarsus Amerikan Koleji’nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlenen söyleşiye konuşmacı olarak oyunculardan Alp Karahan, ZigaDimec ve Gökhan Yazıcıoğlu ile takım Başantrenörü Semih Soğuksu katıldı.
En çok okunanlar - Son 10 Gün
En Çok Yorumlananlar - Son 20 Gün