-
Diğer Haberler
TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu, 31. Hafta maçında Büyükçekmece Tepecikspor’u 1-0 mağlup etti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesinin düzenlediği Okçuluk Kursuna katılan Hayrunisa Daşçı, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Okullar Arası Okçuluk İl Müsabakasında ‘genç bayanlar’ kategorisinde Mersin il birincisi oldu. Kursiyerlerden Zeynep Rana Doğan ise aynı yarışmada dördüncülük elde etti.
Play-off müsabakalarını namağlup tamamlayarak Hentbol Kadınlar Süper Ligine yükselen MSK Kadın Hentbol Takımı, şampiyonluk sevincini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’le paylaştı. Sporcular, kazandıkları şampiyonluk kupasını Başkan Seçer’e takdim etti.
Türkiye'de Fan Token projeleri ile piyasaya adım atan kulüplere İçel İdman Yurdu da eklendi. Kripto para piyasasında 500 milyon dolar hacmi geçen Fan tokenlar, kulüplere sağladıkları gelirin yanı sıra taraftarlarıyla takım arasında sinerjiyi artırıyor ve bir kazanç sistemi oluşturuyor.
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 18. hafta erteleme maçında Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyesi, evinde ağırladığı Fenerbahçe’ye 80-73 yenildi.
Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi'nin yeni başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, "Fenerbahçe maçı bir başlangıç. Buradaki performansımız ve mücadelemiz, hedefimizi sezon sonunda gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimizi gösterecektir. Oyuncularımıza güveniyoruz" dedi.
16-17 Nisan tarihlerinde Mersin Yenişehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası ve Yenişehir Avrupa Triatlon Gençler Kupası için yüzlerce sporcu Mersin’e gelecek. Olimpiyat ve Dünya şampiyonluğu başarısı gösteren sporcular Yenişehir’de yarışacak.
Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu, 31. Hafta maçında karşılaşacağı Büyükçekmece Tepecikspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi'nde başantrenörlük görevine tecrübeli koç Zafer Kalaycıoğlu getirildi.
Play-off’u büyük ölçüde garantileyen İçel İdman Yurdu, ligde henüz galibiyeti bulunmayan Ceyhanspor’u 5-0 geçti.
Mersin'in tek Ampute futbol takımı olan Mersin Ampute Futbol Takımı, zorlu Bursa deplasmanından galibiyetle döndü.
Mersin’de 40 kulüpten 304 sporcunun katıldığı Ateşli Silahlar Bütün Dallar Türkiye Şampiyonası başladı. Şampiyona da belirlenecek sporcuların milli takım adına Rusya’dan alınan ve Polonya’ya verilen Avrupa Şampiyonasına katılacağı belirtildi.
TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Tarsus idman Yurdu Teknik Direktörü Birol Erol, Kırklarelispor galibiyetiyle Play-Off'un en güçlü adaylarından biri olduklarını söyledi.
Nokta Okçuluk Mersin Spor Kulübü'nün sporcuları, 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında yapılan 'Okullararası İl Yarışmalarında 15 madalya alarak büyük başarıya imza attı.
TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, ligde oynadığı son 7 maçını da kazanarak, Play-Off iddiasını sürdürdü.
TFF 2. Lig Beyaz Grup'un 33. hafta maçında Tarsus İdman Yurdu, sahasında Kırklarelispor’u 2-1 mağlup etti.
TFF 3. Lig 3. Grupta play-off mücadelesi veren İçel İdman Yurdu, Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş ile golsüz berabere kaldı.
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin, bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği “Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nın” şampiyonu Toroslar Belediyesi oldu.
Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, 1-0 geriye düştüğü maçta Şanlıurfaspor’u 2-1 mağlup ederek galibiyet serisini 6 maça çıkardı.
Mezitli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ahmet Kaplan, Antalya’da gerçekleştirilen ITF 3 Kros Medical Open Tenis Turnuvasında büyük başarı göstererek, teklerde Quad Consolation şampiyonu oldu. Kaplan, 25 ülkeden 86 sporcunun korta çıktığı turnuvada, çiftlerde ise yarı final oynama başarısını gösterdi.
En çok okunanlar - Son 10 Gün
En Çok Yorumlananlar - Son 20 Gün