-
Diğer Haberler
Özge Özbey, 18 yaşında Mersin'de yaşıyor. Taekwondo branşında A Takım, olimpik havuz sporcusu. 29 Mayıs 4 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan Bakü'de yapılacak olan Büyükler Dünya Şampiyonasında 62 kilogramda ülkemizi temsil edecek. Son hazırlıklarını tamamladı ve Bakü'de Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye Şehrimizin gururu olmaya gidiyor.
Türkiye Basketbol Federasyonu 2022-2023 Sezonu U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası Çanakkale'de yapıldı.
Play-off maçlarını zirvede tamamlayan Mersin Camspor ile Erdemli Belediyespor, BAL’a yükselmek için kozlarını Mersin Stadyumunda paylaşacak.
Mersin Camspor, Erdemli Belediyespor, Mezitli 33 Spor ve Mersin 33 FK’nın nefes kesen mücadelelerine sahne olan Mersin Süper Amatör Lig play-off maçları tamamlandı.
Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden Kick Boks sporcuları, İstanbul’da organize edilen “Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda” 2 şampiyonluk ve iki de 3’üncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde verilecek olan yaz spor kursları için kayıtlar başladı. Yenişehir Belediyesine ait spor merkezlerinde verilecek kurslar, 4 Temmuz’da başlayacak ve 10 Eylül’de sona erecek.
Mersin İdman Yurdu Basın sözcüsü Halim Yiğit, görevinden istifa etti.
İçelspor’u Yeni Mersin İdman Yurdu yaparak, 3. Lige çıkaran kulüp yönetiminde deprem oldu! 2017 yılından beri takımın başkanlığını yapan Metin Saltık, yönetici Ümit Saltık ve basın sözcüsü Halim Yiğit istifa ettiğini duyurdu.
Mersin İdman Yurdu Başkan Yardımcısı Mehmet Yüce, Kırmızı Lacivertlilerin Yomraspor’u 5-1 yenerek şampiyonluğa ulaştığı maçta yaşanan tatsız olayları sert bir dille eleştirdi. Mersin İdman Yurdu’nun siyaset üstü bir takım olduğuna dikkat çeken Yüce, “Maç sonrası Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati’ye yapılan saygısızlığı şahsım adına asla kabul etmiyorum. Sorumluların ortaya çıkarılması adına Yönetim Kurulumuzu göreve çağırıyorum” dedi.
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi'nin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlediği, 'Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası' renkli görüntülere sahne oldu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen yelken gösterisi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap seçer, kentin takımı Yeni Mersin İdman Yurdu’nun 2. Lige yükselme mücadelesinde Yomraspor ile mücadele ettiği şampiyonluk maçına giderek destek verdi. Karşılaşmayı 5-1 kazanarak şampiyon olan kırmızı-lacivertliler 2.lige yükseldi.
TFF 3’üncü Ligde mücadele eden Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu grubunu lider bitirerek 2’nci Lig’e yükseldi.
Mersin’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı. Coşkuyla kutlanan törende, gençlerin ve çocukların hazırladıkları gösteriler, katılımcılardan büyük alkış aldı.
Başkan Yılmaz’dan, 19 Mayıs mesajı: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’un 104’üncü yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.”
Mersin Süper Amatör ligi play-off maçlarında son haftaya girildi. Zirveyi ortak paylaşan Camspor ve Erdemli Belediyespor 20'şer puanla zirvenin başında yer aldılar. Play-off'un son haftasında Camspor Akdeniz Belediyespor'a konuk olurken Erdemli Belediyespor ise bu hafta maça çıkmayan Mut İdman Yurdu'na misafir olacak.
U 16 Türkiye şampiyonasında ilk 20 takım arasına kalan Mersin temsilcisi Yenişehir İdman Yurdu'nda şimdi ki hedef ilk 4 içine kalmak. 1'inci turda Nevşehir'de şampiyon olarak bir üst tura çıkmıştı. İlk turda başarılı maçlar çıkaran Mersin temsilcisi adını bir süt tura yazdırmıştı. İlk 20 takım arasına kalan Mersin ekibi Sivas'ta ilk 4'e kalmaya çalışacak. Yenişehir İdman Yurdu Sivas'ta Şırnak, Van ve Elazığ takımlarıyla oynayacak.
Süper Amatör ligin playoff maçlarında son haftaya gelindi. Erdemlispor ile Camspor aynı puanla (20) zirvede yer aldı.
Yeni Mersin İdman Yurdu hafta sonu oynayacağı kritik maçın hazırlıklarına zaman kaybetmeden başladı. Salı günü Kelkit ile berabere kalarak şampiyonluk turunu son haftaya bırakan Kırmızı Lacivertli ekip Yomraspor karşılaşmasının hazırlıklarını günde tek idmanla başladı. Ligin son haftasında evinde Yomraspor'u konuk edecek olan Mersin İdman Yurdu kendi tesislerinde çalışmalara başladı.
Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, rakibi Mersin Viranşehir Belediye spor’u Kırşehir’de oynanan karşılaşmada yenerek şampiyon olan Silifke Belediye spor takımının sevincini paylaştı.
En çok okunanlar - Son 10 Gün
En Çok Yorumlananlar - Son 20 Gün